EUROOPA MAAELUVÕRGUSTIK: "Elav Põhjala maapiirkond"
Toimumisaeg: 16.04.2018–18.04.2018
Toimumiskoht: Kuressaare
Sihtgrupp: maaeluvõrgustike juhatuste ja koostöökogude liikmed
Soome, Rootsi ja Eesti maaeluvõrgustike juhtkomisjoni liikmete koostööseminar
Elav Põhjala maapiirkond - The Vibrant Rural North
Kolme maa koostööseminari korraldajateks on Soome maaeluvõrgustik, Rootsi maaeluvõrgustik, Eesti maaeluvõrgustik ja Euroopa Maaelu Arengu Võrgustiku kontaktpunk (ENRD Contact Point).
Koostööseminari peaeesmärk on teha maaelu arengu valdkonnas tihedamat võrgustikutööd, tutvuda töömeetoditega, saada ülevaade üksteise maaelu arengukavade hetkeseisust ning arutada töögruppides maaelu arenguid nüüd ja tulevikus. Koostööseminari töökeel on inglise keel.
Rahvusvahelisele koostööseminarile eelneb Eesti maaeluvõrgustiku koostöökoja laiendatud koosolek, kus antakse informatsiooni maaeluvõrgustiku uuenenud struktuuri kohta ja arutatakse 2018 planeeritavaid tegevusi. Koosoleku ainult Eesti osalejatele. Töökeel on eesti keel.
Toimumiskoht: Hotell "Meri", Pargi 16, Kuressaare
Osalejate arv: 68
KAVA (ENG) AGENDA allalaadimiseks
Ürituse info ENRD Kontaktpunkti kodulehel: LINK
Fotogalerii: maainfo.ee/index.php
PÄEVAKAVA
ESMASPÄEV
16. aprill 2018
|
14.00 |
Majutumine hotellis "MERI" |
15.30 - 16.00 |
Tervituskohv Eesti koostöökoja koosolekul osalejatele |
16.00 - 18.00 |
Eesti maaeluvõrgustiku koostöökoja laiendatud koosolek (eesti keeles)
- Maaeluvõrgustiku tegevusplaanid 2018 ja uued võimalused seoses uuenenud struktuuriga, Reve Lambur ja Krista Kõiv Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakond LINK üritusele
|
18.30 - 19.00 |
Tervituskohv koostööseminarile saabujatele |
19.00 - 20.00 |
Saaremaa arengute tutvustus
|
20.00 - 21.30 |
Koostööseminari avamine, õhtusöök, Saaremaised üllatused
Hotell "Meri" restoran, Pargi 16, Kuressaare
|
TEISIPÄEV
17. aprill 2018
|
09.00 - 09.10 |
Koostööseminari kava ja töömeetodite tutvustus
- Ave Bremse, Eesti maaeluvõrgustik
- Thomas Norrby, ENRD/Rootsi maaeluvõrgustik
|
09.10 - 09.30 |
Euroopa Maaelu Arengu Võrgustiku tegevuste tutvustus
|
09.30 - 10.00 |
Kus me oleme? Ülevaated maaelu arengukavadest
Eesti maaelu arengukava 2014-2020 hetkeseisust
- Merle Saaliste, Maaeluministeerium
|
10.00 - 10.30 |
Soome maaelu arengukava 2014-2020 hetkeseisust
- Teemu Hauhia, Soome maaeluvõrgustik
|
10.30 - 11.00 |
Kohvipaus |
11.00 - 12.00
|
Rootsi maaelu arengukava 2014-2020 hetkeseisust
- Maria Ahlsved, Rootsi Ettevõtluse ja innovatsiooni ministeerium
- Andreas Mattisson, Rootsi Põllumajandusamet
Küsimused, arutelud
|
12.00 - 13.00 |
Lõuna |
13.00 - 13.10 |
Kuidas edasi tulevikus? Päeva tutvustus
- Koostööseminari töörühmade korraldajad Thomas Norrby (Rootsi), Petri Rinne (Soome) ja Vivia Aunapuu-Lents (Eesti)
|
13.10 - 13.45 |
Maaelu tuleviku stsenaariumid
- Prof. Hilkka Vihinen, Natural Resources Institute (Soome)
|
13.45 - 14.20 |
Kliimamuutuste mõju maaelu arengule Põhjalas
- PhD Evelin Loit, Eesti Maaülikool
|
14.20 - 14.55 |
Maaeluarengu mõjutajad - digitaliseerimine ja robotiseerimine
- Fredrik Ljungdell, UCIT (Rootsi, video lisamisel)
|
15.00 - 18.00 |
Väljasõidu seminarid: Mis nüüd? (Bussid väljuvad nelja erinevasse seminaripaika)
Teema 1: Nutikas küla - toimumiskoht: Metsküla küla, Leisi
- Teema eteekanded:Lauri Hyttinen, maaeluvõrgustik
- Anu Suotula, LAG Keskipiste Leader (Soome)
- töörühma juhib Petri Rinne (Soome)
- Metsküla küla tegemsi tutvustab Arli Toompuu
- Osalejad
Teema 2: Linna ja maa side - toimumiskoht: Väikelaevaehituse Kompetentsikeskus, Tallinna 19, Kuressaare
- Teema ettekanded: Hilkka Vihinen, Loodusvarade Instituut (Soome)
- Anneli Kana, Eesti Maaturism (Eesti)
- töörühma juhib Veronika Korcekova (ENRD)
- Kompetentsikeskust tutvustab Anni Hartikainen
- Osalejad
Teema 3: Kogukonna ettevõtlus/ naisettevõtlus - toimumiskoht: Leedri küla, A-Orbu OÜ
- Teema eteekanded: Sirje Vällmann, ETNA Eesti (Eesti)
- Thomas Norrby, Rootsi Põllumajandusülikool (Rootsi)
- töörühma juhib Vivia Aunapuu-Lents (Eesti)
- Kadakasiirupi tootmislugu tutvustab Liisi Kuivjõgi
- Osalejad
Teema 4: Turism - maa/loodus/tulevik - toimumiskoht: Tihemetsa Kala Sadama tee 2, Nasva
- Raili Mengel (Eesti Maaturism): Maaturism EHE märk
- Leif Öster, Rootsi Loodusturism (Rootsi)
- töörühma juhib Anna Parizan (ENRD/Ungari)
- Tihemetsa Kala tegevusi ja lugu tutvustab Tiina Mai
- Osalejad
- Ringkäik ja kohvipaus
|
18.30 |
Tagasi hotelli |
20.00 |
Võrgustumisõhtu Pöide Pruuli Koda (Tolli 25, Kuressaare) - kogunemine 19.50 hotelli ees (800 m jalutuskäik, tagasi omal käel) |
KOLMAPÄEV
18. aprill 2018
|
08.45 - 10.15 |
Võtame arvesse - mõtleme edasi - tegutseme kohe!
Temaatilised arutelud rühmades (1. osa)
- tegevust juhivad koostööseminari korraldajad
|
10.15 - 10.30 |
Kohvipaus |
10.30 - 11.15 |
Temaatilised arutelud rühmades (2. osa) |
11.15 - 11.30 |
Tagasiside töörühmadest |
11.30 - 12.00 |
Kokkuvõtted ja lõpetamine |
12.00 - 13.00
|
Lõuna |
13.00 |
Ärasõit - Praamide ajad: 14.05, 14.40, 15.15, 15.50, 17.00 www.praamid.ee/wp/saaremaa-liini-graafik/
|
13.00 |
Projektikülastused Saaremaal tagasiteel (omal käel):
|
Korralduslikud küsimused: Ave Bremse, Eesti maaeluvõrgustik ave.bremse(at)pmk.agri.ee, telefon 5156412
Korraldustiim:
Korraldus Saaremaalt: Sulvi Munk ja Terje Aus, Saarte Koostöökogu
Koostööseminari korraldamist toetavad Euroopa Maaelu Arengu Võrgustik ning Soome, Rootsi ja Eesti maaelu arengukava tehnilise abi vahenditest.
ENG
Infomaterjalid:
Lisamisel
Varasemad Põhja- ja Baltimaade maaeluvõrgustike koosolekud:
- 2017, 15.09 töökoosolek Leedus
- 2017, 25.-26.04 töökoosolek, Soomes
- 2016, 12.-13.09 - 16. töökoosolek Lätis
- 2016, 27. - 28. 04 - 15. töökoosolek Rootsis, osalesid Läti, Soome, Rootsi, Leedu, Taani ja Eesti
- 2015, 07. - 03.12 - 14. töökoosolek Poolas, osalesid Läti, Soome, Rootsi, Taani, Poola, Eesti
- 2015, 08. - 09.03 - 13. töökoosolek Eestis, osalesid Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Taani, Poola, Eesti
- 2014,15.-16.09 - 12. töökoosolek Soomes, osalesid Soome, Rootsi, Taani, Läti, Eesti
- 2013, 24.10 - 11. töökoosolek Lätis, osalesid Läti, Soome, Rootsi, Poola ja Eesti
- 2013, 06. - 07.06. - 10. töökoosolek Taanis, osalesid Soome, Taani, Leedu, Läti, Rootsi ja Eesti
- 2012, 03. - 04.10. - 9 töökoosolek Rootsis, osalesid Soome, Rootsi, Taani, Leedu, Läti, Poola ja Eesti
- 2012, 14.03. - 8. töökoosolek Leedus, osalesid Soome, Rootsi, Taani, Läti, Leedu ja Poola
- 2011, 13.- 14.09. - 7. töökoosolek Eestis, osalesid Soome, Rootsi, Taani, Läti, Leedu ja Poola
- 2011, 23.- 25.05. - 6. töökoosolek Soomes, osalesid Soome, Rootsi, Taani, Läti ja Eesti
- 2010, 28.- 30.04. - 5. töökoosolek Lätis, osalesid - Soome, Rootsi, Taani, Läti, Leedu, Poola ja Eesti
- 2010, 26. - 27.10. seminar - Poolas Euroopa Liidu Läänemere strateegia prioriteedi "Säästev maaelu arengu" seminar
- 2009, 03.- 05.11. - 4. töökoosolek Taanis - osalesid Soome, Rootsi, Taani, Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Saksamaa
- 2009, 12.-14.05. - 3. töökoosolek Rootsis - osalesid Taani, Soome, Eesti, Läti, Rootsi ja Poola
- 2008, 24.-26.09. - 2. töökoosolek Eestis - osalesid Soome, Rootsi, Taani, Läti, Leedu ja Eesti
- 2008, 19.-20.02. - 1. töökoosolek Soomes - osalesid Taani, Rootsi, Soome ja Eesti
Viimati muudetud: 07.05.2018
Hoiatus! Vabu kohti hetkel ei ole.
1. |
Valter Parve |
TÜ Pärnu kolledz |
2. |
Merli Sild |
SA Eesti Maaelumuuseumid |
3. |
Sirje Vällmann |
ETNA Eestimaal MTÜ |
4. |
Andra Savtšuk |
Eestimaa Talupidajate Keskliit |
5. |
Andrus Rahnu |
Põllumajandusuuringute Keskus |
6. |
Raili Mengel |
MTÜ Eesti Maaturism |
7. |
Ivar Ansper |
MTÜ Saarte Koostöökogu |
8. |
Reet Viira |
MTÜ Saaremaa Kodukant |
9. |
Mari Kirss |
Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet |
10. |
Kaire Ööbik |
Rahandusministeerium |
11. |
Anneli Kimmel |
Maaeluministeerium |
12. |
Aare Vabamägi |
Eesti Linnade ja Valdade Liit |
13. |
Helena Pärenson |
Maaelumimnisteerium |
14. |
Anneli Kana |
MTÜ Eesti Maaturism |
15. |
Kaupo Vipp |
Saaremaavald, Torgu osavallakogu |
16. |
Evelin Loit |
Estonian University of Life Sciences |
17. |
Kersti Aro |
Eesti Maaülikool |
18. |
Diana Salf |
MTÜ Eesti Noortalunikud |
19. |
Merle Saaliste |
Maaeluministeerium |
20. |
Krista Habakukk |
Eesti Külaliikumine Kodukant |
21. |
Kristine Hindriks |
Maaeluministeerium |
22. |
Malle Lind |
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda |
23. |
Külli Kaare |
Maaeluministeerium |
24. |
Triin Kallas |
Eesti Leader Liit |
25. |
Anneli Gunnars |
Naturbruksskolornas förening |
26. |
Nils Lagerroth |
Landsbygdsnätverket |
27. |
Maria Gustafsson |
Landsbygdsnätverket |
28. |
Andreas Mattisson |
Jordbruksverket |
29. |
Ingmar Alm |
Svenska Fotbollförbundet |
30. |
Josefin Heed |
Hela Sverige ska leva |
31. |
Maria Ahlsved |
Näringsdepartementet |
32. |
Eva Engström |
Länsstyrelsen |
33. |
Annika Andersson |
Lokalt ledd utveckling |
34. |
Petri Rinne |
ENRD |
35. |
Ingmar Elofsson |
Lokalt ledd utveckling Fiskeområden |
36. |
Vivia Aunapuu-Lents |
ENRD |
37. |
Leif Öster |
Ekoturismföreningen |
38. |
Thomas Norrby |
Swedish University of Agricultural Sciences |
39. |
Michael Gregory |
ENRD CP |
40. |
Anna Parizán |
ENRD CP |
41. |
Lauri Hyttinen |
NSU Finland |
42. |
Teemu Hauhia |
NSU Finland |
43. |
Taina Väre |
Association of Finnish Local and Regional Authorities, |
44. |
Jalmari Heikkonen |
Finnish Institute of Occupational Health |
45. |
Marko Mäki-Hakola |
The Central Union of Agricultural Producers and Forest Owners |
46. |
Joel Karlsson |
NSU Finland |
47. |
Anu Suotula |
LAG Keskipiste-Leader |
48. |
Anni Tyni |
NSU Finland |
49. |
Markus Lounela |
Agency of Rural Affairs |
50. |
Jukka Lokka |
Municipality of Sodankylä |
51. |
Terje Aus |
Saarte Koostöökogu |
52. |
Hilkka Vihinen |
Natural Resources Institute Finland (Luke) |
53. |
Reve Lambur |
Põllumajandusuuringute Keskus |
54. |
Ave Bremse |
Põllumajandusuuringute Keskus |
55. |
Krista Kõiv |
Põllumajandusuuringute Keskus |
56. |
Meeri Maastik |
Põllumajandusuuringute Keskus |
57. |
Tamara Karlo |
Slovenian Ministry of Agriculture, Forestry and Food |
58. |
Ene Sarapuu |
Kodukant Läänemaa |
59. |
Sulvi Munk |
Saarte Koostöökogu |
60. |
Regina Westas-Stedt |
Vingåkers kommun |
61. |
Hille Tänak- Helde |
MTÜ Saarte Kalandus |
62. |
Cécile Reynaud |
Joutsenten Reitti LAG |
63. |
Aivar Niinemägi |
MTÜ PAIK |
64. |
Viktor Eriksson |
Swedish agricultural university |
65. |
Kerstin Gauffin |
Sveriges lanbruksuniversitet |
66. |
Maire Forsel |
Leisi Lapikoda |
67. |
Walter Weidel |
Hungarian National Rural Network |
68. |
Veronika Korcekova |
ENRD Contact Point |