EST Maainfo Maaeluvõrgustiku teenistus Maainfo Maaeluvõrgustik Maainfo UUDISED
 
 
Maainfo
Kontakt
Maainfo
EST   Maainfo   ENG
 
  Maaeluvõrgustik
Maainfo
Maainfo
MAK 2014-2020 PROJEKTINÄITED
Maainfo
INFOKIRI VÕRGUKIRI
Maainfo
TASKUHÄÄLING "MAAELU JUTUD"
Maainfo
VEEBI TV
Maainfo
NÄITUSED
Maainfo
AVATUD TALUDE PÄEV 2024
Maainfo
ARUKAD KÜLAD
Maainfo
MAAPIIRKONDADE PIKAAJALINE VISIOON
Maainfo
KOHALIKU TOIDU VÕRGUSTIKUD
Maainfo
KESKKOND JA KESTLIKKUS
Maainfo
NAISED MAAPIIRKONNAS
Maainfo
EUROOPA ÜPP VÕRGUSTIK
Maainfo
INFOMATERJALID
Maainfo
EESTI MAAELUVÕRGUSTIK 2014-2020
  INNOVATSIOONIVÕRGUSTIK
Maainfo
  LEADER
Maainfo
  Trükised
Maainfo
  Maaeluvõrgustiku teenistuse kontaktid
Maainfo

UUDISED

   

MAAÜLIKOOL: Maaülikoolis uus õppekava maaettevõtjatele

Allikas: Eesti Maaülikool
30. juuni 2015. a

Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudis avatakse uus magistriõppekava „Maaettevõtete strateegiline arendamine“.

Õppekava on suunatud maaettevõtjatele, ettevõtete omanikele, juhtidele, maapiirkondade arendamisega seotud kohalike omavalitsuste juhtidele ja spetsialistidele ning konsulentidele. Eesmärgiks on suurendada maaettevõtete ja ettevõtluskeskkonnaga seotud juhtide ja spetsialistide kohanemisvõimet, keskkonna kiirete muutustega toimetulekut ning strateegilise juhtimise oskusi.

Lisainfo maaülikooli kodulehel: www.emu.ee/sisseastujale/erialad/magistrioppekavade-tutvustused/maaettevotete-strateegiline-arendamine/.

Mis õppekava endast kujutab?

Keerulised ajad maaettevõtluses nõuavad ka juhtidelt uusi teadmisi ja teistsugust mõtlemist. Ülikoolidest saab igal aastal tuule tiibadesse tuhandeid häid erialaspetsialiste, maaettevõtete jaoks valmistab neid peamiselt ette Maaülikool.

Olude sunnil tuleb neist päris suurel osal varem või hiljem asuda tegutsema ettevõtjana, mõne ettevõtte, asutuse või organisatsiooni juhina. Aga juht on pigem ettevõtja kui spetsialist, pigem peremees kui palgatööline. Ta peab nägema laiemat pilti ja suutma ka teisi oma visiooni nimel tegutsema panna. Tema võtab riske ja vastutab ettevõtte hea käekäigu eest. Mittemajanduserialade õppekavades seni ettevõtluse ja juhtimise alaseid aineid piisavalt ei ole.

Tänased maaettevõtjad esitavad üha sagedamini endale küsimuse, kuidas toime tulla ettevõtluskeskkonnas toimuvate muutustega kui olulised turud kaovad hetkega, hinnad kõiguvad nagu kellapendel, piirkonnas elanike arv väheneb, uute töötajate leidmine on muutunud tõsiseks probleemiks ja tehnoloogiline areng nõuab kalleid investeeringuid. Just sel põhjusel otsustasime luua uue, praktilisema kallakuga magistriõppekava, mis aitab arendada maapiirkonna ettevõtjate strateegilise juhtimise oskusi.

Avatav magistriõppekava „Maaettevõtete strateegiline arendamine“ on meie panus probleemi lahendamisse. Õppekava eesmärgiks on suurendada maaettevõtete ja ettevõtluskeskkonnaga seotud juhtide ja spetsialistide kohanemisvõimet ja toimetulekut muutuva majanduskeskkonna tingimustega. Õppekava läbinu tunnetab maapiirkonna ettevõtete konkurentsivõimet mõjutavaid tegureid ning oskab juhtida ja arendada ettevõtet või organisatsiooni strateegiliselt, kaasates selleks nii ettevõtte siseseid kui väliseid ressursse.

Õppetöö toimub kaugõppe vormis ja ainult osakoormusega, sest heal spetsialistil või juba juhina töötaval inimesel ei ole võimalik töö kõrvalt iga päev koolis käia. Õpe toimub lühikeste intensiivsete sessioonidena 1 kord kuus reedest pühapäevani. Vahepeal jääb muidugi mõndagi ka iseseisvalt omandada ja kaks korda aastas edukalt eksamisessioon läbida.

Palju on rühmatööd, õppetöösse kaasatakse tunnustatud praktikuid, teoreetiline õpe seostatakse praktiliste probleemide lahendamisega, ettevõtete külastustega jne. Õppeaeg on kolm aastat, semestritasu on 900 eurot.

Õppekava käivitatakse kahe ülikooli koostöös. Vastutavaks pooleks on EMÜ majandus- ja sotsiaalinstituut, aga tubli viiendik õppekava mahust täidetakse TÜ majandusteaduskonna poolt.

Õppekava detailidega ja õpetatavate ainetega saab tutvuda EMÜ kodulehel, aga olulisemateks märksõnadeks on maaettevõtlus, strateegiline mõtlemine, konkurentsivõime, muutuste juhtimine, riskide hindamine, kommunikatsioon, ühistegevus ja koostöö, erinevate ressursside ökonoomika, rohemajandus, ärimudelid, välismajandus, organisatsioonikultuur jm. Õppekava edukas läbimine kroonitakse magistrikraadiga.

Õppima on oodatud kõrgharidusega (ei pea olema majandusalane) ja vähemalt kaheaastase maaettevõtluse juhtimise või arendamise kogemusega ettevõtjad, ettevõtete, omavalitsuse ja mittetulundusühistute juhid ning spetsialistid. Avalduste vastuvõtt toimub 25. juunist kuni 7. juulini. Koos avaldusega on vaja esitada motivatsioonikiri ja töökogemust kinnitav dokument.

Aprill 2024
Tagasi Edasi
Maainfo

Päevakajalised asjad
Maainfo
TAS:Sibulatee ootab Peipsi äärde kalapuhvetite päevale 3500 külalist
PRIA: Pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt algab sel aastal 20. mail
EIT: Avatud on kandideerimine ettevõtlusprogrammidesse
MAAELUVÕRGUSTIK: Toiduvõrgustike info - 19. aprill 2024 (4/2024)
EPKK ootab kodumaiseid toidutootjaid Pääsukesemärki taotlema
MAAELUVÕRGUSTIK: Arukate külade kogumik toob fookusesse kogukonnapõhised ja nutikad ettevõtmised Eesti maapiirkondadest
LEADER infokiri 2024 (nr 4/133)
MAAELUVÕRGUSTIK: Võrgukiri nr 8 (548)
MAAELUVÕRGUSTIK: Loodusturism kui elustiiliettevõtlus maapiirkonnas
ARIA2024: Kandideerimine projektikonkursile "Inspireeriv põllumajandus ja maaelu 2024" on avatud!
MAAELUVÕRGUSTIK: Jäätmekäitluse ja ringmajanduse teemaline õppereis Harjumaal
MAAELUVÕRGUSTIK: Põllumajandusjäätmete ja ringmajanduse teemaline seminar-õppereis Pärnumaal
EMIS, NOORTALUNIKUD ja MAAELUVÕRGUSTIK: Eesti maaelu tuleviku foorum Euroopa Parlamendi kandidaatidega
METK: Esitluspäev FIE Airi Külvet juures “Tingimuslikkus ja ökokavad – 2023. aasta kogemus ja muudatused 2024. aastal”

2 logo maaeluvõrgustikule

 
 
Maainfo
  Jäneda, Tapa vald 73602, Lääne-Virumaa, seminar (at) metk.agri.ee
Maainfo