19. oktoober 2023
NELJAPÄEV
|
9.30 |
Registreerumine ja tervituskohv |
10.00 |
Sissejuhatus
- Päevajuht Urmas Vaino, kommunikatsiooniekspert
|
10.05 |
Konverentsi avamine
- Juha-Pekka Pitkänen, Solar Foods tehnoloogiajuht (CTO) ja kaasasutaja (ettekanne inglise keeles)
|
11.00 - 14.20 I osa "TOIT" |
11.05 |
Teisese toorme väärindamine (video) |
11.10 |
RESTA21 "Hapu vadaku väärindamine kõrge lisandväärtusega funktsionaalseteks toidutoodeteks"
- Reet Mändar, Tartu Ülikool
|
11.20 |
Toidule lisandväärtuse andmine (video) |
11.25 |
RESTA14 "Taimsete tootmisjääkide bioaktiivsete komponentide kasutamine loomsete toiduainete säilivuse ja tervislikkuse suurendamiseks või loomsete toitude väärindamiseks (TAIMLOOMTOIT)"
- Reelika Rätsep, Eesti Maaülikool
|
11.35 |
Toidu ohtutus / säilitamine (video) |
11.40 |
RESTA24 "Kaasaegse, interdistsiplinaarse kuluefektiivse toiduohutuse ja toidu kvaliteedi seireprogrammi disainimine toidutööstustele"
|
11.50 |
Arutelupaneel (projektijuhid)
-
RESTA12 "Toidu säilivusaja pikendamine ning kvaliteedi ja ohutuse tagamine"
-
RESTA13 "Tahkefaasi fermentatsiooni protsessid toidu tootmise kaassaaduste väärindamisel"
-
RESTA17 "Taimsete valkude ja toidu tootmise kõrvalsaaduste kasutusvõimaluste laiendamine läbi antitoitainete sisalduse vähendamise"
-
RESTA26 "Unikaalsete bakterite kasutamine toidu väärindamisel"
-
RESTA28 "Teravilja ja õlikultuuride väärindamine"
|
12.35 |
Lõuna |
13.35 |
Arutelupaneel
-
Jekaterina Kazantseva, Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus
-
Petri-Jaan Lahtvee, Äio kaasasutaja
-
Ülo Kivine, Nordic Milk juhatuse liige
-
Madis Pärtel, põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler
|
14.20 -15.55 II osa "PUIT" |
14.20 |
Puidukomponentide väärindamine (video) |
14.25 |
RESTA7 "Lignotselluloosse biomassi keemiline konverteerimine monomeerideks ja polümeriseerimine kõrgtehnoloogilisteks polümeerideks"
- Lauri Vares, Tartu Ülikool
|
14.35 |
RESTA22 "Ligniini keemilise ja ensümaatilise väärindamise tehnoloogiad: ligniinist ja sellest eraldatud fenoolsetest fragmentidest arendatavad tooted - materjalide sünteesiks kasutatavad algühendid, vaigud, liimid, õlid, plastikud, ehitusmaterjalid"
- Siim Salmar, Tartu Ülikool
|
14.45 |
Puidumassile lisandväärtuse andmine (video) |
14.50 |
RESTA5 "Termokeemiliste väärindamis-ja biorafineerimistehnoloogiate arendamine ja optimeerimine teise ja kolmanda põlvkonna biokemikaalide tootmiseks lignotselluloossest materjalist"
|
15.00 |
RESTA10 "Tselluloosi keemiline väärindamine ioonsete vedelike keskkonnas"
|
15.10 |
Arutelupaneel (projektijuhid ja valdkonna esindajad)
- RESTA9 "Puidutööstuse jääkide gasifitseerimise ja gaasfermentatsioonil kemikaalide tootmine: suurema saagise ja parema stressitaluvusega biotehnoloogiliste tootmistüvede välja töötamine sünteesgaasi põhiselt"
- Kaspar Valgepea, Tartu Ülikool
- RESTA11 "Pleegitatud keemilis-termilise puitmassi (BCTMP) ja töötlemata sekundaarsete puitmassi voogude keemilise ja biokeemilise väärindamise tehnoloogiate väljaarendamine"
- RESTA6 "Puidusuhkrute tööstusliku fermentatsiooni protsesside optimeerimine bioreaktorites, sünteetilise bioloogia meetodid kemikaalide ja valkude tootmiseks disainitud tööstuslike rakuvabrikute arendamiseks"
- Mart Loog, Tartu Ülikool
- valdkonna esindajad selgumisel
- Gert Preegel, müügiinsener ettevõttes Fibenol
- riigiesindaja selgumisel
|
15.55 |
Konverentsi kokkuvõte ja tulevikuplaanid |
16.10 |
Pidulik vastuvõtt |