MAAELUVÕRGUSTIK: LEADER visioonikonverents „Kuidas kohapeal arukalt otsustada?“
Toimumisaeg: 05.12.2018
Toimumiskoht: Põllumajandusuuringute Keskuse Jäneda hoone
Sihtgrupp: kõik maaelu arengu huvilised, ühiste kavatsuste kokkuleppe osapooled
5. detsembril 2018 toimub Lääne-Virumaal Põllumajandusuuringute Keskuse Jäneda hoone suures saalis koostöös Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakonna, Maaeluministeeriumi, Eesti LEADER Liidu, Kalanduse Teabekeskuse ja Eesti Külaliikumisega Kodukant rahvusvaheline LEADER visioonikonverents.
Konverentsi kolm esimest osa on varustatud eesti-inglise-eesti sünkroontõlkega. ENG kava
Päevakava
KOLMAPÄEV
5. detsember 2018
|
10.00 – 10.30 |
Registreerimine, tervituskohv |
10.30 – 11.00 |
Päeva avamine. Tervitused.
Päevakava tutvustamine – Krista Kõiv, Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakond
|
11.00 – 11.45 |
"Arukas kogukond"
Kohtadel otsustamise ja tegutsemise arukus? Arukas küla - kas seda saab mõõta?
Teema esineja: „Arukas küla Soomes ja Euroopas“ Lauri Hyttinen, Soome maaeluvõrgustik
Modereerib: Helene Kõiv, maaelu võrgustikutöö osakond
- Arutelus osalevad
- Lauri Hyttinen, Soome maaeluvõrgustik
- Toomas Trapido, Eesti Ökokogukondade Ühendus
- Aivar Niinemägi, MTÜ PAIK
|
11.45 – 12.00 |
Suhtluspaus |
12.00 – 12.45 |
"Arukas reguleerimine"
Kuidas vältida üle reguleerimist? Milliseid ülesandeid usaldada kohtadele?
Teema esineja: Joanna Gerulska, Poola põllumajanduse- ja maaelu arengu ministeeriumi maaelu arengu osakonna direktor "Kuidas me teeme Poolas ja kuidas peaks minema edasi"
Modereerib: Reve Lambur, maaelu võrgustikutöö osakond
- Arutelus osalevad:
- Joanna Gerulska, Poola põllumajanduse- ja maaelu arengu ministeerium
- Olavi Petron, Maaeluministeerium
- Raimo Ronimois, PRIA
|
12.45 – 13.45 |
Suhtluspaus koos kerge einega Musta Täku Tallis |
13.45 – 14.00 |
Ühiste kavatsuste kokkuleppele allakirjutamine |
14.00 – 14.45 |
"Arukas koostöö"
Koostöö või konkurents piirkonna arengus – kalandus, linn ja maaelu areng! Mis ühendab, mis on erinevused?
Teema esineja: Janne Ruokolainen, Soome CLLD tegevusgrupp „Sisä-Suomen kalatalousryhmä" - "LAG ja FLAG ühe mütsi all"
Modereerib: Erko Veltson, Kalanduse Teabekeskus (kalandusvõrgustik)
- Arutelus osalevad
- Janne Ruokolainen, Soome CLLD tegevusgrupp
- Dzintra Eizenberga, Läti CLLD tegevusgrupp "Jurkante"
- Margus Medell, Läänemaa Rannakalanduse Selts
- Reet Alev, Viljandi linnavalitsus
|
14.45 – 15.00 |
Suhtluspaus |
15.00 – 15.45 |
"Arukad võimalused"
Kogukonna juhitud kohalik areng - võimalused erinevates valdkondades? Kas LEADER-meetodi abil või saab veel kuidagi?
Modereerib: Krista Kõiv, maaelu võrgustikutöö osakond
- Arutelus osalejad:
- Andres Huul, MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused
- Magnus Urb, Rahandusministeerium
- Valdek Haugas, Eesti Leader Liit
- Ülle Leesmaa, Sotsiaalkindlustusameti ekspertiisi ja sotsiaaltoetuste talitus
|
15.45 – 16.00 |
Suhtluspaus |
16.00 – 16.45 |
"Arukas maine"
Maaelu maine, kohalike partnerluste maine – kas ja kellele probleem?
Modereerib: Ave Bremse, maaelu võrgustikutöö osakond
- Arutelus osalejad:
- Heli Raamets, Maalehe ajakirjanik
- Kaja Piirfeldt, põllumajandusettevõtja
- Sirje Vällmann, EVEA juhatuse liige
|
16.45 – 17.00 |
Päeva lõpetamine |
17.00 |
Sotsiaalne õhtu |
18.00 - 18.40 |
Tapa mandoliiniorkestri kontsert |
Täiendav info: Ave Bremse, 515 6412 või ave.bremse@pmk.agri.ee või Ester Valdvee, 513 9984 või ester.valdvee@pmk.agri.ee
Ürituse läbiviimine on toetatud Eesti maaelu arengukava tehnilise abi vahenditest maaeluvõrgustiku tegevusele.
Üritus on registreeritud osalejatele tasuta.
Viimati muudetud: 23.09.2019
Hoiatus! Vabu kohti hetkel ei ole.
1. |
Esta Tamm |
Liivi Lahe Kalanduskogu |
2. |
Ilmi Aksli |
Hiidlaste Koostöökogu |
3. |
Kerli Lambing |
Lääne-Harju Koostöökogu |
4. |
Reet Kokovkin |
Hiidlaste Koostöökogu |
5. |
Ede Teinbas |
Lääne-Harju Koostöökogu |
6. |
Andres Huul |
Maakondlikud Arenduskeskused MTÜ |
7. |
Kaja Karlson |
MTÜ Kodukant Läänemaa |
8. |
Mihkel Undrest |
MTÜ Saarte Kalandus |
9. |
Heino Vipp |
MTÜ Saarte Kalandus |
10. |
Liis Reinma |
Maaeluministeerium |
11. |
Triin Kallas |
Eesti Leader Liit |
12. |
Merle Mäesalu |
MTÜ Kodukant Läänemaa |
13. |
Toomas Trapido |
Eesti Ökokogukondade Ühendus |
14. |
Tiiu Marran |
Piiriveere Liider MTÜ |
15. |
Riina Trumm |
Lõuna-Järvamaa Koostöökogu |
16. |
Erko Veltson |
Kalanduse teabekeskus |
17. |
Kersti Oja |
MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu |
18. |
Endla Mitt |
Piiriveere Liider |
19. |
Reet Alev |
Viljandi Linnavalitsus |
20. |
Heli Raamets |
Ekspress Meedia, Maaleht |
21. |
Margus Medell |
MTÜ Läänemaa Rannakalanduse Selts |
22. |
Terje Aus |
Saarte Koostöökogu |
23. |
Rafael Milerman |
Lääne-Harju Koostöökogu |
24. |
Anneli Roosalu |
Mulgimaa Arenduskoda |
25. |
Valdek Haugas |
Eesti Leader Liit |
26. |
Sirje Vällmann |
EVEA / ETNA Eestimaal MTÜ |
27. |
Toomas Armulik |
Kalanduse teabekeskus |
28. |
Karl Õmblus |
Võrtsjärve Ühendus |
29. |
Jako Jaagu |
Nelja Valla Kogu |
30. |
Raimo Ronimois |
PRIA |
31. |
Heiki Vuntus |
Arenduskoda |
32. |
Katrin Sarapuu |
SA Hiiumaa Arenduskeskus |
33. |
Helene Kõiv |
Maaeluvõrgustik |
34. |
Elle Allik |
PAIK MTÜ |
35. |
Silva Anspal |
Järva Arengu Partnerid |
36. |
Aili Keldo |
Valgamaa Partnerluskogu |
37. |
Tiina Ivask |
Valgamaa Partnerluskogu |
38. |
Margit Pärtel |
Põhja-Harju Koostöökogu |
39. |
Kristiina Tammets |
Tartumaa Arendusselts, ELARD |
40. |
Raili Uibopuu |
Mulgimaa Arenduskoda |
41. |
Kaido Vagiström |
Harju Kalandusühing |
42. |
Sirje Pajula |
Harju Kalandusühing |
43. |
Reili Soppe |
Virumaa Rannakalurite Ühing MTÜ |
44. |
Timmo Sülla |
MTÜ Mulgimaa Arenduskoda |
45. |
Sille Erala |
MTÜ Järva Arengu Partnerid |
46. |
Krista Pedak |
Avinurme Külavanemate Koda |
47. |
Rahel Lillemäe |
Põlvamaa Partnerluskogu |
48. |
Tiina Vilu |
MTÜ Arenduskoda |
49. |
Dzintra Eizenberga |
LAG "Jūrkante" |
50. |
Urmas Pirk |
Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu |
51. |
Kaja Hiis-Rinne |
MTÜ Hiiukala |
52. |
Aivar Niinemägi |
PAIK MTÜ |
53. |
Kadri Kuusmik |
MTÜ Virumaa Koostöökogu |
54. |
Ester Tammis |
Eesti Külaliikumine Kodukant |
55. |
Toivo Platov |
MTÜ Kodukant Hiiumaa |
56. |
Maarja Pikkmets |
MTÜ Kodukant Läänemaa |
57. |
Ülle Leesmaa |
Sotsiaalkindlustusamet |
58. |
Lauri Hyttinen |
NRN Finland NSU |
59. |
Carmen Kressa |
Põhja-Harju Koostöökogu |
60. |
Tea Tuulberg |
PRIA |
61. |
Anneli Kimmel |
Riigi Tugiteenuste Keskus |
62. |
Piret Kljutšivski |
PRIA |
63. |
Agnes Naarits |
Põllumajandusuuringute Keskus |
64. |
Mercedes Merimaa |
MTÜ Pärnu Lahe Partnerluskogu |
65. |
Sulvi Munk |
Saarte Koostöökogu MTÜ |
66. |
Jaak-Velori Sadul |
Kalanduse teabekeskus |
67. |
Jana Pärn |
Jõgevamaa Koostöökoda MTÜ |
68. |
Tiina Mai |
MTÜ Saarte Kalandus |
69. |
Eve Külmallik |
Maaeluministeerium |
70. |
Marika Kose |
OÜ Sooprojekt |
71. |
Ester Valdvee |
Põllumajandusuuringute Keskus |
72. |
Olavi Petron |
Maaeluministeerium |
73. |
Ave Bremse |
Põllumajandusuuringute Keskus |
74. |
Iris Haiba |
Raplamaa Partnerluskogu |
75. |
Jaak Vitsur |
Raplamaa Partnerluskogu |
76. |
Janne Ruokolainen |
FLAG Cetral Finland |
77. |
Erik Lööper |
Põllumajandusuuringute Keskus |
78. |
Liia Lust |
Jõgevamaa Koostöökoda |
79. |
Magnus Urb |
Rahandusministeerium |
80. |
Kai Kalmann |
Maaeluministeerium |
81. |
Mehis Visnapuu |
|
82. |
Krista Kõiv |
Põllumajandusuuringute Keskus |