LEADER FOORUM: Leader tegevusgrupid Brüsselis
Toimumisaeg: 30.11.2010–01.12.2010
Toimumiskoht: Brüssel, Belgia
Sihtgrupp: Leader
|
|
Eesti Leader tegevusgruppide initsiatiivil toimub tegevusgruppide esindajate õppereis Belgiasse, sh Brüselisse 30. novembrist kuni 1. detsembrini 2010.
Plaanis on kohtumised EL Parlamendi esindajatega, Komisjoni (DG AGRI) ja majandus- ja sotsiaalkomitee esindajaga; külastada organisatsioone COPA-COGECA, ELARD ja Euroopa maaelu arengu võrgustiku kontaktpunkti ja kohtumised Genti regioonis.
|
30. november 2010
TEISIPÄEV
|
|
Euroopa Parlamenti, Rue Wierz 30-50 Brüssel
|
11.00 - 12.00 |
Europarlamendi tutvustus, parlamendisaadik Kristiina Ojuland |
12.00 - 13.00 |
Lõunapaus |
13.00 - 15.30 |
Transport Genti ja Gendis, kohvipaus |
15.30 - 16.15 |
Lühike toiduahel Ida-Flaamimaal, ettekanne provintsi põllumajanduse ja maaelu poliitika osakonna esindajalt |
16.15 - 17.00 |
Piirkondlikud tooted Ida-Flaamimaal, ettekanne provintsi majandusnõukogu esindajalt |
17.00 - 18.00 |
Kohtumine asekuberneriga, kes vastutab põllumajanduse ja maaelu poliitika eest ja Ida-Flaamimaa LAG koordinaatoritega |
18.00 |
Õhtusöök ja tagasi Brüsselisse |
1. detsember 2010
KOLMAPÄEV
|
|
COPA-COGECA, Rue de Treves 61 |
9.00 - 9.45 |
Ühine põllumajanduspoliitika, 2013+, Pekka Pesonen, COPA-COGECA peasekretär
COPA-COGECA veebiaadress: www.copa-cogeca.eu/Main.aspx
|
9.45 - 10.00 |
Küsimused ja arutelu |
10.00 - 10.45 |
Euroopa Parlamendi roll Euroopa Liidu eelarve kujunemisel, Euroopa Parlamendi liige Ivari Padar |
11.00 - 11.30 |
Maaeluga seonduv otsustusprotsess Euroopa Liidus, Olavi Petron, Eesti Vabariigi Alalises esinduses EL juures talitluse direktor
|
11.30 - 12.15 |
Eesti positsioonidest ÜPP 2013+ läbirääkimistel, Toomas Kevvai, Põllumajandusministeeriumi maaelu- ja kalanduspoliitika asekantsler |
12.15 - 12.30 |
Küsimused ja arutelu |
12.30 - 13.15 |
Maaelu päevakorralised küsimused EL majandus- ja sotsiaalkomitees, komitee liige Kaul Nurm |
13.30 - 15.00 |
Lõunapaus (Rue de la Loi 130) |
|
Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu peadirektoraadis (DG AGRI), Rue de la Loi 130, auditoorium 102 |
15.00 - 16.00 |
Leaderi rakendamise hetkeseisust ja tuleviku perspektiivudest ("State of play of Leader and future perspectives") - Pedro Brosei ja Jean-Michel Courades (DG AGRI) |
16.00 - 16.30 |
Võrgustikutööst Euroopa Liidu tasandil ("Networking at EU level") - Riin Saluveer (DG AGRI) |
16.30 - 17.00 |
Euroopa maaelu arengu võrgustiku toetatavatest tegevustest Leader tegevusgruppidele kasutades Euroopa maaelu arengugu võrgustiku veebilehte ("Overview of ENRD support services for LAGs, using the ENRD website as a basis") Euroopa maaelu arengu võrgustiku kontaktpunkti esindaja.
Euroopa maaelu arengu võrgustiku veebileht: enrd.ec.europa.eu/
|
NB registreerimise juurde! Broneering peab IBIS Brussels Catherine hotelli olema edastatud 20. oktoobriks kl 13.00 - hiljem samasse hotelli antud hinnaga enam ei saa. Kes soovib liituda õppereisiga hiljem, või ei edastanud hotellisoovi nimetatud ajaks peavad leidma ise majutuse näiteks mõne reisbüroo kaudu.
Isikukoodi on vaja DG AGRI hoonesse sisenemise nimekirjale. Isikukood ei hakka olema nähtav osalejate nimekirjas.
Ürituse kohta täpsem info Aivar Niinemägi, e-post: aivar.niinemagi@pandivere.eu
Maamajanduse Infokeskusest osaleb Ave Bremse, maaeluvõrgustiku büroo juhataja, e-post: ave@maainfo.ee
Viimati muudetud: 15.10.2012
Hoiatus! Vabu kohti hetkel ei ole.
1. |
Silva Anspal |
Järva Arengu Partnerid |
2. |
Aivar Aruja |
Partnerid |
3. |
Aili Ilves |
Virumaa Koostöökogu |
4. |
Arno Kannike |
Põhja-Harju Koostöökogu |
5. |
Koit Kelder |
Saarte Koostöökogu |
6. |
Alari Kirt |
Arenduskoda |
7. |
Reet Kokovkin |
Hiidlaste Koostöökogu |
8. |
Ãœlle Leesmaa |
Lõuna-Järvamaa Koostöökogu |
9. |
Piret Leskova |
Mulgimaa Arenduskoda |
10. |
Kristiina Liimand |
Tartumaa Arendusselts |
11. |
Tõnis Lipp |
Virumaa Koostöökogu |
12. |
Viktor Muuli |
Tartumaa Arendusselts |
13. |
Lilian Saage |
Lääne-Harju Koostöökogu |
14. |
Tiina Sergo |
Ida-Harju Koostöökogu |
15. |
Mare Sikkut |
Partnerid |
16. |
Rein Talisoo |
Pärnu Lahe Partnerluskogu |
17. |
Aive Tamm |
Jõgevamaa Koostöökogu |
18. |
Margus Tamm |
Jõgevamaa Koostöökogu |
19. |
Tauno Telvik |
Hiidlaste Koostöökogu |
20. |
Anneli Viitkin |
Võrumaa Partnerluskogu |
21. |
Tiina Vilu |
Arenduskoda |
22. |
Heiki Vuntus |
Arenduskoda |
23. |
Elle Allik |
PAIK |
24. |
Andrus Blok |
PAIK |
25. |
Aare Kalson |
PAIK |
26. |
Heli Kiigemägi |
PAIK |
27. |
Margo Klaasimägi |
PAIK |
28. |
Aarne Laas |
PAIK |
29. |
Erik Lumiste |
PAIK |
30. |
Piret Nurmetalu |
PAIK |
31. |
Taono Ojasaar |
PAIK |
32. |
Ene Preem |
PAIK |
33. |
Kaur Salus |
PAIK |
34. |
Valdo Simonlatser |
PAIK |
35. |
Toomas Uudeberg |
PAIK |
36. |
Katrin Uudeküll |
PAIK |
37. |
Urmas Tamm |
PAIK |
38. |
Ave Bremse |
Maamajanduse Infokeskus |