MAAELUVÕRGUSTIK on-line - Maaelu pikaajalise visiooni ideekorje kokkuvõtted
Toimumisaeg: 18.03.2021
Toimumiskoht: on-line YouTube kl 14-15.00
Sihtgrupp: kõigile huvilistele
|
|
Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakond viis läbi 5 on-line mõttekoda, et leida sisendit ja koguda arvamusi maapiirkondade pikaajalise visiooni 2040 kohta.
Ideekorje mõttekodades otsitit maaelu arengu ideid üheksale teemale: (1) kliima; (2) keskonnaseisund; (3) taristu ja teenused; (4) rahvastik (struktuur ja muutused sh linnastumine); (5) sotsiaalne kaasatus ja elujõulisus; (6) sissetulekud, töö, töökohad; (7) põhivajadused – toit, energia, majandus; (8) digivaldkond ja tehnoloogiad; (9) valitsemine ja kodanike kaasamine. Eesti aruteludes lisasime veel kaks teemat: kultuur ja maaturism.
Mõttekoja ettekanded toimuvad on-line Skype keskkonnas ja jälgida saab seda YOUTUBE keskonnas. LINK lisatakse kl 13.45 Registreeritud osalejatele saadetakse LINK e-mailiga.
|
MAAELUVÕRGUSTIK on-line:
Maaelu pikaajalise visiooni ideekorje kokkuvõtted
NELJAPÄEV 18. märts 2021
kl 14.00-15.00
Järelvaatamise LINK
|
Pikaajalise visiooni mõttekodade tulemustest ülevaate vebinari esinejad:
- LEADER mõttekoda - Reet Kokovkin - Hiidlaste Koostöökoda
- Arukate külade mõttekoda – Kadri-Aija Viik - Lähkma-Saunametsa Külaselts, Pärnumaa
- Noorte mõttekoda – Karl Kirt - Tõrva Raadio / MTÜ Tõrva Noorte Liit
- Järvamaa mõttekoda – Riina Trumm - Lõuna Järvamaa Koostöökogu
- Maaturismi mõttekoda – Anneli Kana, MTÜ Eesti Maaturism
|
Veebiseminari slaidide KOKKUVÕTE
Ideekorje kõikide mõttekodade kokkuvõtted:
- LEADER tegevusgrupid
- Arukad külad
- Noored
- Järva maakond
- Maaturismi grupp
|
Jaanuaris 2021 läbiviidud ideekorje mõttekojad 1-5:
Mõttekoda toimub veebiseminarila Skype keskkonnas ja on jälgitav Youtube.
Mõttekoja tulemusel saadud ideed edastati Euroopa maaelu arengu võrgustikule: iga mõttekoja kohta täidetud powerpoint esitlus ja summeeritud tulemusleht.
Üle-euroopalise ideekorje tulemusted töötati läbi veebruaris 2021 ja kokkuvõttev Maaelu visiooni nädal üritused toimuvad 21-26 märtsil 2021 - Registreerimine on avatud LINK.
Pikaajalise visiooni teemadel lisainfo:
- Pikaajalise visiooni ideekorje kohta maaeluvõrgustiku uudis LINK
- Pikaajalise visiooni ideekorjematerjalid Euroopa maaelu arengu võrgustiku (ENRD) kodulehel LINK
- Long Term Rural Vision portaal LINK
- Euroopa maaelu arengu võrgustiku üleskutse jagada oma piirkonna edulugu - Share your Rural Story LINK
Ürituse läbiviimine on toetatud Eesti maaelu arengukava tehnilise abi vahenditest maaeluvõrgustiku tegevusele.
Ãœritus on registreeritud osalejatele tasuta.
Viimati muudetud: 18.03.2021
Hoiatus! Vabu kohti hetkel ei ole.
1. |
Jürgen Vahtra |
AB Artes Terrae |
2. |
Karl Kirt |
MTÜ Tõrva Noorte Liit |
3. |
Mari Kirss |
Maaeluministeerium |
4. |
Allar Korjas |
Maaeluministeerium |
5. |
Aare Kasemets |
MeM strateegia- ja finantsosakond |
6. |
Annika Oras |
SA Kalevipoja Koda |
7. |
Kerli Kanger |
Võrumaa Partnerluskogu |
8. |
Eve Külmallik |
MEM |
9. |
Raili Uibopuu |
Mulgimaa Arenduskoda |
10. |
Tuuli McGinley |
MTÜ Mulgimaa Arenduskoda |
11. |
Helen Laidma |
MTÜ Antsla Tehnikaspordiklubi |
12. |
Timmo Sülla |
MTÜ Mulgimaa Arenduskoda |
13. |
Maarja Pikkmets |
Kodukant Läänemaa |
14. |
Annika Auväärt |
Muhu Vallavalitsus |
15. |
Aiki Linroos |
|
16. |
Liia Lust |
Jõgevamaa Kodukandi Ühendus |
17. |
Krista Tõnisson |
Keskkonnaministeerium |
18. |
Marika Muru |
Valga Vallavalitsus |
19. |
Irina Ermel |
MTÜ Sooveere/Ulila Keskus |
20. |
Arno Kannike |
Põhja-Harju Koostöökogu |
21. |
Urve Soo |
Mustvee vald,Voore kogukonnakogu |
22. |
Katre Mölder |
Avinurme kultuurikeskus, Avinurme Kogukonnakogu, Avinurme Külavanemate Kogu |
23. |
Sirli |
|
24. |
Epp Hunt |
Surfhunt.oü |
25. |
Annika Jaanimägi |
|
26. |
Toomas Tammik |
Järva Vallavalitsus |
27. |
Riina Trumm |
Lõuna-Järvamaa Koostöökogu |
28. |
Signe Müür |
Toila Vallavalitsus |
29. |
Taavi Kurvits |
Maaeluministeerium |
30. |
Iiris Saluri |
Maaeluministeerium |
31. |
Terje Aus |
Saarte Koostöökogu |
32. |
Aare Ets |
Raasiku vallavalitsus |
33. |
Ãœlo Laanoja |
|
34. |
Ulvi Oper |
Setomaa Vallavalitsus |
35. |
Rafael Milerman |
Lääne-Harju Koostöökogu_Eesti Leader Liit |
36. |
Veeve Kaasik |
Kultuuriselts Kevade |
37. |
Aili Avi |
Türi kogukonnaselts |
38. |
Kulno Kesküla |
Innovest |
39. |
Rain Jano |
Võhma Kultuuri- ja Spordiselts |
40. |
Veronika Vaino |
Catering Kene OÜ |
41. |
Raili Nugin |
Tallinna Ãœlikool |
42. |
Rita Triinu Peussa |
Raplamaa Partnerluskogu MTÜ |
43. |
Marje Viigipuu |
MTÜ Piirsalu Küla Selts |
44. |
Karel Tölp |
Häädemeeste Vallavalitsus |
45. |
Valter Parve |
TÜ Pärnu Kolledž |
46. |
Jane Saarniit |
SA Eesti Maaelumuuseumid |
47. |
Endel Kask |
Pritsu talu |
48. |
Merike Kukk |
Pilkuse külamaja |
49. |
Gelis Pihelgas |
Eestimaa Talupidajate Keskliit |
50. |
Monika Mustimets |
|
51. |
Anneli Kana |
MTÜ Eesti Maaturism |
52. |
Tiina Lippant |
Mtü Käsukonna Kogukond |
53. |
Reet Sai |
MTÜ Külaselts Pulverk |
54. |
Ãœlle Jukk |
Jõgevamaa Koostöökoda |
55. |
Kristi Terep |
Meemmeistrid OÜ |
56. |
Aarne Toomsalu |
Estonian Inventors Association |
57. |
Jana Pärn |
Jõgevamaa Koostöökoda MTÜ |
58. |
Ester Valdvee |
Järva vallavolikogu |
59. |
Pille Zimmer |
Valga Vallavalitsus |
60. |
Marve Millend |
SA JAEK |
61. |
Sille Pudel |
MTÜ Järva Arengu Partnerid |
62. |
Ester Velliste |
Lõuna-Järvamaa Koostöökogu |