EST Maainfo Maaelu võrgustikutöö osakond | Maamajanduse analüüsi osakond Maainfo LEADER Maainfo ÜRITUSED
 
 
Maainfo
Maainfo
EST   Maainfo   ENG
 
  Põllumajandusuuringute Keskus
Maainfo
  Konsulentidele kutsekvalifikatsiooni andmine
Maainfo
  UURINGUD
Maainfo
  Põllumajandusliku raamatupidamise andmebaas (FADN)
Maainfo
  Maaeluvõrgustik
Maainfo
  INNOVATSIOONIVÕRGUSTIK
Maainfo
  LEADER
Maainfo
Maainfo
NÄHTAV LEADER
Maainfo
LEADER UUDISED
Maainfo
ÜRITUSED
Maainfo
LEADER rahvusvahelised koostööprojektid
Maainfo
LEADER 2014-2020 ABIMATERJALID
Maainfo
ARHIIV
  Trükised
Maainfo
  Maamajanduse analüüsi osakonna ja maaelu võrgustikutöö osakonna kontaktid
Maainfo

ÜRITUSED

   

MAAELUVÕRGUSTIK: Leader tunnustusüritus "Märka Leaderit"

Toimumisaeg: 21.07.2011

Toimumiskoht: Tartumaa Tervisespordikeskus, Tartumaal

Üritus Registreerunute nimekiri

 

Maaelu arengukava 2007-2013 parimate Leader projektide 2011 väljakuulutamine

TUNNUSTUSÜRITUS "Märka Leaderit"

21. juulil 2011 Tartumaa Tervisespordikeskuses, Uderna külas, Rõngu vallas, Tartumaal

Maamajanduse Infokeskus koostöös Põllumajandusministeeriumi ja PRIA-ga korraldas parimate Leader projektide tunnustusürituse!

Tänaseks on Maaelu arengukava 2007–2013 Leader meetme abil tehtud palju häid projekte. Märkame ja tunnustame neid aktiivseid „tegijaid“, kelle ettevõtmistest on sündinud palju toredaid tegevusi, mis maapiirkonna väärtus veelgi tõstavad.

Tunnustusürituse kava (pikem versioon)

Tunnustusürituse kava (lühike versioon)

Tunnustusürituse "Märka Leaderit" kava

12.00 – 14.00 Kogunemine ja tervitussöök
14.00 – 14.20

AVAMINE

  • Kalvi Kõva, Riigikogu maaelukomisjoni esimees
  • Henno Nurmsalu, Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja
  • Jüri Rute, Euroopa Komisjoni Põllumajanduse ja maaelu peadirektoraat (DG AGRI)
  • Hannes Aamisepp, Maamajanduse Infokeskuse direktor 
14.20 - 14.30 SISSEJUHATUS
  • Krista Kõiv, Maamajanduse Infokeskuse maaelu- ja kalandusvõrgustiku osakonna juhataja
  • Eero Spriit, tunnustusürituse juhataja
14.30 – 14.40 Põllumajandusprojekti VAHEPALA - MTÜ Otepää Teater
14.40 - 14.50

Parima Leader Põllumajandusprojekti nominendid:

  • Ida-Virumaa Talupidajate Liidu hoone rekonstrueerimine Jõhvis - MTÜ Ida-Virumaa Talupidajate Liit (Kirderanniku Koostöökogu)
  • Kartuli ja köögiviljade pesuliini ostmine - OÜ Nõmme Köögivili (Jõgevamaa Koostöökoda)
  • Mesinduse inventari ostmine - OÜ Taali Mesila (Partnerid)
  • Lammaste kogumisaia ostmine - OÜ Rehekivi (Partnerid)

Parima Põllumajandusprojekti VÄLJA KUULUTAMINE
Auhinna annavad kätte:

  • Henno Nurmsalu, Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja
  • Roomet Sõrmus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja
  • Kaie Toobal, "Märka Leaderit" hindamiskomisjoni liige ja Eesti Külaliikumine KODUKANT tegevjuht
14.50 – 15.00 Maaettevõtlusprojekti VAHEPALA - Otepää Teater
15.00 - 15.10

Parima Leader Maaettevõtlusprojekti nominendid:

  • Maitsev Lõuna-Eesti turundustegevused – kaasav turundusplaan - MTÜ Maitsev Lõuna-Eesti (Tartumaa Arendusselts)
  • Biokomposti tootmise arendamine - OÜ Matogard (Rohelise Jõemaa Koostöökogu)
  • Vudila mängumaa atraktsioonid - OÜ Vudila (Jõgevamaa Koostöökoda)
  • Romantiline Rannatee - MTÜ Pärnu Lahe Partnerluskogu (Pärnu Lahe Partnerluskogu)

Parima Maaettevõtlusprojekti VÄLJA KUULUTAMINE
Auhinnad annavad kätte:

  • Henno Nurmsalu, Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja
  • Kersti Kraas, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) tegevjuht
  • Vivia Aunapuu-Lents, "Märka Leaderit" hindamiskomisjoni esimees ja Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna ametnik
15.10  - 15.20 Keskkonnaprojekti VAHEPALA – Otepää Teater
15.20 - 15.30

Parima Leader Keskkonnaprojekti nominendid:

  • Äksi mudajõe puhastamine - SA Vooremaa Looduskeskus (Jõgevamaa Koostöökoda)
  • Valaste joa vaateplatvormi pikenduse projekteerimine - MTÜ Kirde-Eesti Puhkerajad (Kirderanniku Koostöökogu)
  • Avalike järvede äärde puhkekohtade rajamine - Paistu Vallavalitsus (Mulgimaa Arenduskoda)
  • Kiideva looduskeskuse linnutorn-savimaja ehitus ja haljastus - MTÜ Kalaküla Rohelised (Kodukant Läänemaa)

Parima Keskkonnaprojekti VÄLJA KUULUTAMINE
Auhinnad annavad kätte:

  • Aleksei Lotman, Keskkonnaühenduste Koda
  • Katrin Vask, Põllumajandusuuringute Keskus
  • Triin Aarna, "Märka Leaderit" hindamiskomisjoni liige ja Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna ametnik
15.30 – 15.40 Noorteprojekti VAHEPALA – Otepää Teater
15.40 – 15.50

Parima Leader Noorteprojekti nominendid:

  • Noortelehe Skriim väljaandmine - MTÜ Skriim (Raplamaa Partnerluskogu)
  • Läänemaa noorte muusikute laager „Bändkämp 2010“ - MTÜ Unistuste Vabrik (Kodukant Läänemaa)
  • Noorte õpilas- ja minifirmade ettevõtlusalased koolitused „Külad elama läbi ettevõtlike noorte“ - MTÜ Sõmeru Start (Partnerid)
  • Kandle valmistamise ja -mängu ning viltimise töötubade korraldamine - MTÜ Hellad Velled (Pärnu Lahe Partnerluskogu)

Parima Noorteprojekti VÄLJA KUULUTAMINE
Auhinnad annavad kätte:

  • Kalvi Kõva, Riigikogu maaelukomisjoni esimees
  • Küllike Altenberg, Noorteühingu Eesti 4H tegevjuht
  • Roomet Sõrmus, "Märka Leaderit" hindamiskomisjoni liige
15.50 – 16.00 Koostööprojekti VAHEPALA – Otepää Teater
16.00 - 16.10

Parima Leader Koostööprojekti nominendid:

  • Sibulatee - MTÜ Sibulatee (Tartumaa Arendusselts)
  • Ühisturunduse ja koostöövõrgustiku arendus - MTÜ Koostöövõrgustik Ehedad Elamused Lahemaal (Arenduskoda)
  • Pikakannu seltsimaja sisustamine - MTÜ Pikakannu Kooli Areng (Võrumaa Partnerluskogu)
  • Viiratsi külade mängud 2010 - MTÜ Viiratsi Spordiklubi (Võrtsjärve Ühendus)

Parima Koostööprojekti VÄLJA KUULUTAMINE
Auhinnad annavad kätte:

  • Marek Treufeldt, PRIA LEADER toetuste büroo juhataja
  • Liina Saar, Külaliikumine Kodukant juhatuse esimees
  • Katrin Vask, "Märka Leaderit" hindamiskomisjoni liige
16.10 – 16.20 Auhindade loosimine
16.20 – 16.30 Teeme koos pilti!
16.30 – 17.10 Kallistused, muljetamine, võrgustumine, õnnitlemine, intervjuud …
17.10
Tunnustamise tseremoonia LÕPETAMINE

  • MTÜ Otepää Teatri poolt ettekandmisele tulevad vahepalad on spetsiaalselt kirjutatud „Märka Leaderit” tunnustusürituse jaoks nominentide projektide ainetel. Lavastaja ja käsikirja autor: Margus Möll ja näitlejad: Miili – Aira Laul, Liidi – Vaike Tiits ja Paul – Andri Viinalass
  • Ürituse jäädvustab pildis Jaak Nilson jaaknilson.photoshelter.com/ ja videos Erik Lööper, Maamajanduse Infokeskuse maaeluvõrgustiku büroost.

Info ürituse kohta: e-posti teel: konkurss@maainfo.ee või Meeri Klooren, telefon 525 8261 või Krista Kõiv, telefon 511 2562 või Ave Bremse, telefon 515 6412

Üritus jätkub kutsetega külalistele: Leader projektide ja tegevusgruppide esindajad, Leader meetme rakendajad, maaeluvõrgustiku  koostöökoja liikmed.

 "Märka Leaderit" konkursi veebilehekülg: www.maainfo.ee/leader/konkurss

17.10 - 19.00 Majutus kutsetega külalistele
19.00 - 21.00 Pidulik õhtusöök kutsetega (Riietus: rahvuslik)
21.30 – 02.00

ÕHTUPROGRAMM

Vahvatele maaelu arendajatele esinevad Lehmakommionud.


Viimati muudetud: 27.11.2011


Leader logo pysti 1

 
 
Maainfo
  Jäneda, Tapa vald 73602, Lääne-Virumaa, Tel 384 9700, seminar (at) pmk.agri.ee
Maainfo