EST Maainfo Maaeluvõrgustiku teenistus Maainfo Maaeluvõrgustik Maainfo UUDISED
 
 
Maainfo
Kontakt
Maainfo
EST   Maainfo   ENG
 
  Maaeluvõrgustik
Maainfo
Maainfo
MAK 2014-2020 PROJEKTINÄITED
Maainfo
INFOKIRI VÕRGUKIRI
Maainfo
TASKUHÄÄLING "MAAELU JUTUD"
Maainfo
VEEBI TV
Maainfo
NÄITUSED
Maainfo
AVATUD TALUDE PÄEV 2024
Maainfo
ARUKAD KÜLAD
Maainfo
MAAPIIRKONDADE PIKAAJALINE VISIOON
Maainfo
KOHALIKU TOIDU VÕRGUSTIKUD
Maainfo
KESKKOND JA KESTLIKKUS
Maainfo
NAISED MAAPIIRKONNAS
Maainfo
EUROOPA ÜPP VÕRGUSTIK
Maainfo
INFOMATERJALID
Maainfo
EESTI MAAELUVÕRGUSTIK 2014-2020
  INNOVATSIOONIVÕRGUSTIK
Maainfo
  LEADER
Maainfo
  Trükised
Maainfo
  Maaeluvõrgustiku teenistuse kontaktid
Maainfo

UUDISED

   

MAAELUVÕRGUSTIK: Maaeluvõrgustiku koostöökoda tegi valiku parimate Leader koostööprojektide leidmiseks

Allikas: Maaeluvõrgustik
16. august 2013. a

Eile 15. augustil toimus Puraviku tuuleveskis Valtu külas Raplamaal Maaeluvõrgustiku koostöökoja 9. istung.

Üks päevakorrapunktidest oli Põhja- ja Baltimaade Leader rahvusvaheliste koostööprojektide konkurssi Eesti poolsete võitjate valimine igas kategoorias. Valik tehti 21 finalistide hulka jõudnud projekti hulgast.

Tulemused olid kategooriate lõikes järgmised:

Noored – projekt "Planeet ütles mulle ..."
(The Planet Said to Me ...)

Koostööpartnerid: LAG Miselerland (Luksemburg), LAG Pays de Broceliande (Prantsusmaa), LAG West-Estonian Islands Partnership (Eestist Saarte Koostöökogu), LAG Joensuu Region (Soome) ja juhtpartner: LAG Redange-Wilz (Luksemburg)

Projekti tegevusteks on ühiste laagrite korraldamine, kus kirjutatakse ja loetakse erinevaid raamatuid ja lugusid ning osaliste käte läbi valmivad ka lühifilmid. Projekt toimus koostöös rahvusvaheliste partneritega. Projekti tulemusena valmisid lühifilmid, mis põhinesid 2012. aasta sügisel toimunud kirjutamisvõistlusele laekunud tekstidele. Projekti arendustegevus aitab rõhutada maapiirkondade kultuuripärimuse olulisust ning tugevdada noorte inimeste kohalikku identiteeti. Kui noortel on võimalus üksteisega suhelda ja kogemusi vahetada, siis aitab see tugevdada nende kogukonnatunnet, kaasatust ja suhtlemisviisi. Projekt aitab noortel areneda aktiivseteks kodanikeks, kes on eneseteadlikud, ja hoolivad keskkonnast ja ühiskonnast. PROJEKTI INFO (PDF) ja FOTOD

Turism – projekt "Maastike taastamine / TEAM"
(Re-creation of the Landscape/TEAM)

Koostööpartnerid: Bialskopodlaska Local Action Group (Poola), Leader Westhoek (Belgia) ja juhtpartner: Leader Tielt-Plateau (Belgia)

Projekt TEAM (Turism - Ökoloogia – Tegevus – Juhtimine). Projekti raames otsitakse ja antakse edasi edulugusid. Belgiast jagatakse kogemusi maastikuarhitektuurist ja -korraldusest maapiirkonnas, Poolas uuritakse võimalust, kuidas saaks Belgias edukalt rakendunud innovatsioone ka Poolas ära kasutada ning kuidas leida rakendust uutele sektorivahelistele koostöömeetoditele. Projekti esimene etapp (2010-2012) koosnes kogemuste vahetamisest, mille tulemusena rajas LAG Bialskopodlaska koostöös teiste partneritega 1000 km pikkuse innovaatilise jalgratta raja. Kolme sektori vahel loodi ka uudne koostöö vorm "Piirkonna maja" ("House of the Region"). Projekti raames kaasati erinevaid partnereid: noored, piirkonna juhid, MTÜde ja ettevõtete liikmed ning loodi alus jätkusuutlikuks koostööks ka tulevikus. Projekti kohta loe rohkem PROJEKTI INFO (PDF) ja FOTOD

Kultuur – projekt "Turuplatsi traditsioonid"
(Traditions on the Market Square)

Koostööpartnerid: LAG Valle Umbra e Sibillini (Itaalia) ja juhtpartner - LAG Aktiivinen Pohjois-Satakunta (Soome)

Projekt keskendub vanade maatraditsioonide ja laatade väärtuste taastamisele ja kaasajastamisele, ning Soome ja Itaalia vaheliste kogemuste vahetamisele. Projekti on kaasatud noorem ja vanem generatsioon, kuid ka tööealised inimesed. Projektis on kasutatud ka palju vabatahtlikku tööd, mille puudumisel oleks olnud vaja palju suuremat eelarvet. Projekt ei keskendu ainult ühele valdkonnale eraldi, vaid selle eesmärgiks on luua erinevaid võimalusi ja viise, kuidas arendada maapiirkonna kultuuri erinevates valdkondades. Projekti meetod kogub kokku erinevad valdkonnad, inimesed ja võimalused, luues tõelise lumepalli efekti - maaturism, ettevõtluskunsti õppimine, kultuuriliste teadmiste hankimine, traditsioonide taastamine, piirkondade ettevõtete tundmaõppimine ja eri sektorite vaheliste kontaktide loomine (maapiirkonna elanikud, koolid, kohalik omavalitsus, ühendused, kohalikud ettevõtted, piirkondlikud ja isegi riiklikud valitsused. PROJEKTI INFO (PDF) ja FOTOD

Kohaliku piirkonna Areng – projekt "Kohalikud tooted ja toit - nende väärtustamine"
(Loving Local Values)

Koostööpartnerid: LAG Development Association Sepra (Soome), LAG Pohjois-Kymen Kasvu (Soome), NGO ProAgria Etelä-Suomi Ry/Maa- ja kotitalousnaiset (Soome) ja juhtpartner - LAG Arenduskoda (Eestist MTÜ Arenduskoda)

Projekt keskendub kohalike toodete ja toidu propageerimisele LAG Arenduskoja ja Soome Kymenlaakso maakonna piirkonnas. Projekti eesmärgiks on luua paremaid koostöösidemeid kohaliku toidu, maaturismi ja käsitöö pakkujate-tarbijate-tootjate vahel, et luua paremaid tooteid, anda oma toodetele lisaväärtust ja turustada oma kaupu efektiivsemalt. Peamine õhk pannakse toidutoodete parendamisele!
Projekti käigus kaardistati mõlema piirkonna (Eesti ja Soome) toidutootjad, nende vahel tekkis dialoog ja uued mõtted tulevikuks. Projekti teine oluline mõte seisneb kohaliku ja tervisliku toidu propageerimises. Kohaliku toidu tarbimine on otseselt seotud just tarbijate teadlikkusega. Korraldati avatud toidu päevi, kus osalised said ise käe jahuseks teha ja osaleda teemakohastel seminaridel.
PROJEKTI INFO (PDF) ja FOTOD

Kohalikud ressursid ja keskkond – projekt "Mesilased ja looduslik mitmekesisus"
(Bees and Biodiversity - Together to Stop Pollinating Insects Decline and Protect Biodiversity)

Koostööpartnerid: LAG Zlata Cesta (Slovakkia), LAG Duebener Heide (Saksamaa), LAG Pays des Tiges et Chavées (Belgia), LAG Living Kainuu LEADER (Soome), LAG Oulujarvi LEADER (Soome), MTT Sotkamo,(Soome), LAG Merthyr Tydfil (Wales), LAG Lolland (Taani) ja juhtpartner - LAG Pays Voironnais (Prantsusmaa)

Koostöö põhineb kolmel valdkonnal: maakasutus (kõiksugu erinevatel maastikel, et aidata putukatel tolmelda, et säiliks looduslik mitmekesisus ja rakendataks loodussõbralikku põllupidamist), mesindusega seotud tegevused ja ökonoomsus (mesinduse populaarsemaks muutmine, edukam toote turustamine, võrgustike arendamine, rahaline toetus), ning infojagamine ja koolitused (tõsta avalikkuse teadlikkust antud valdkonnast, et mõjutada põllupidamist, avalike alade korrashoidmist kohalike võimude poolt ja eraaiapidamist. PROJEKTI INFO (PDF) ja FOTOD

Eesti tulemused esitatakse 27. augustil Soomes toimuva Põhja- ja Baltimaade Leader koostööprojektide konkursi rahvusvahelises žüriile, kuhu kuuluvad seitsme organiseeriva riigi esindajad. Vastavalt eilsele otsusele esindab Eestit žüriis Katrin Vask Eesti Põllumajandusmuuseumist.

Põhja- ja Baltimaade Leader koostööprojektide konkurssi korraldatakse esmakordselt. Peakorraldaja on Maamajanduse Infokeskuse maaeluvõrgustiku büroo. Võitjad kuulutatakse välja rahvusvahelisel auhinnagaalal Tallinna Lillepaviljonis 26. septembril. Samal päeval toimub Tallinna Ülikooli ruumides ka rahvusvaheline konverents "Jagatud kogemused – mitmekordne kasu!".

Konkursi veebileht: www.maainfo.ee/LeaderTNC

Eesti keelne info: maainfo.ee/index.php

Lisaks konkursile arutati põgusalt ka maaeluvõrgustiku tuleviku teemadel, võttes aluseks Eesti maaelu arengukava 2014-2020 eelnõu peatükk 15. Koostöökoja liikmetele pakkus elavat huvi Euroopa Innovatsioonipartnerluse teema ja maaeluvõrgustiku osalemine innovatsioonialases võrgustikutöös.

Maaeluvõrgustiku koostöökoja istungi päevakava ja ettekanded: www.maainfo.ee/index.php

 

 

Aprill 2024
Tagasi Edasi
Maainfo

Päevakajalised asjad
Maainfo
EIT: Avatud on kandideerimine ettevõtlusprogrammidesse
MAAELUVÕRGUSTIK: Toiduvõrgustike info - 19. aprill 2024 (4/2024)
EPKK ootab kodumaiseid toidutootjaid Pääsukesemärki taotlema
TALULIIT: Suur talutoidu laat "MAA TULEB LINNA" tuleb esmakordselt Tartumaale ja ootab osalema talutoidu tootjaid
MAAELUVÕRGUSTIK: Arukate külade kogumik toob fookusesse kogukonnapõhised ja nutikad ettevõtmised Eesti maapiirkondadest
LEADER infokiri 2024 (nr 4/133)
MAAELUVÕRGUSTIK: Võrgukiri nr 8 (548)
MAAELUVÕRGUSTIK: Loodusturism kui elustiiliettevõtlus maapiirkonnas
UUS! Maaelu jutud #15: Sirje Kuusik – Säästvast maaturismist
ARIA2024: Kandideerimine projektikonkursile "Inspireeriv põllumajandus ja maaelu 2024" on avatud!
MAAELUVÕRGUSTIK: Jäätmekäitluse ja ringmajanduse teemaline õppereis Harjumaal
MAAELUVÕRGUSTIK: Põllumajandusjäätmete ja ringmajanduse teemaline seminar-õppereis Pärnumaal
EMIS, NOORTALUNIKUD ja MAAELUVÕRGUSTIK: Eesti maaelu tuleviku foorum Euroopa Parlamendi kandidaatidega
METK: Esitluspäev FIE Airi Külvet juures “Tingimuslikkus ja ökokavad – 2023. aasta kogemus ja muudatused 2024. aastal”

2 logo maaeluvõrgustikule

 
 
Maainfo
  Jäneda, Tapa vald 73602, Lääne-Virumaa, seminar (at) metk.agri.ee
Maainfo